Safranbolu'da dolu dolu geçen Ramazan ayının sona ermesinin ardından Tarihi Çarşıda yapılan bayramlaşma törenine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Safranbolu KaymakamıFatih ÜRKMEZER'in ev sahipliğinde gerçekleşen bayramlaşma töreninde Safranbolu Protokolü de hazır bulundu.
Protokol üyeleri ve vatandaşlarla bir süre sohbet eden Kaymakam ÜRKMEZER, gerek kaymakamlık, gerekse Belediyenin bu güzel dokuyu yaşamaya gelenlere yine bu dokuya uygun misafirperverlikle hizmet edeceğini söyledi.

Kaymakamlık ve Belediyedeki kapıların tüm Siyasi Partilere, Sivil Toplum Kuruluşlarına, esnafa ve özellikle vatandaşlara sonuna kadar açık olduğunu kaydeden ÜRKMEZER, " Amacımız Safranbolu'ya ve Safranbolu halkına en güzel hizmeti vermek. Bu nedenle daha öncede söylediğim gibi bu hizmetleri hep birlikte gerçekleştireceğiz. Ben bir kez daha bayramınızı en içten duygularımla kutluyor, Bayramın tüm Ülkemize ve İslam Alemine hayırlar getirmesini niyaz ediyorum" dedi.
 
Kaymakam Fatih ÜRKMEZER'in konuşmasının ardından geleneksel bayram ziyaretlerine geçildi. lçe Jandarma Komutanlığı ile başlayan ziyaretler sırası ile Garnizon Komutanlığı, Emniyet Müdürlüğü ve Hasan Doğan Sevgi Evleri ile devam etti.Yetiştirme yurdundaki gençlerle bir süre sohbet eden ÜRKMEZER burada gençlere harçlık dağıttı
Bayram ziyaretleri programı Safranbolu Devlet Hastanesi ile son bulurken, burada yetkililerden hastane hakkında bilgi alan Safranbolu Kaymakamı Fatih ÜRKMEZER, yatan hastaları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.